Surenkamojo gelžbetonio monolito pastatų konstrukcijos

Vienas pagrindinių surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų ypatybių yra statybos sparta. Šios konstrukcijos gaminamos gamykloje, todėl konstrukcijų gamybos ir montavimo laikas „nesikerta“. Tai reiškia, kad surenkamosios gelžbetoninės konstrukcijos gali būti pradėtos gaminti dar nepradėjus statyti pastato.

Konstrukcijų gamybos procesui (betono kietėjimui) pagreitinti gali būti naudojamas betono pašildymas kietėjimo metu. Statinio statybos sparta didėja ir dėl akivaizdžiai sumažėjusio statybos darbų skaičiaus statybos aikštelėje. Sumažėja daug procesų, kuriems reikia rankų darbo: tai klojinių rinkimas, armatūros rišimas, betono klojimas ir kt.

Norint užtikrinti pastatų iš surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų kokybę, būtina laikytis šioms konstrukcijoms keliamų specifinių kokybės kontrolės reikalavimų gamybos metu, o statybos aikštelėje turi dirbti tinkamos aukštos kvalifikacijos darbų vadovai, gerai susipažinę su surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų montavimo darbų technologija.

Projektuojant surenkamąsias gelžbetonines konstrukcijas privaloma tikrinti laikomąją galią, pleišėjimą ir deformavimąsi visų etapų metu: pradedant gamyba ir baigiant naudojimu. Statinio (pastato) patvarumui ir ilgalaikiškumui labai svarbus tinkamas surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų jungčių įrengimas, jų apsauga nuo įvairių galimų aplinkos poveikių (drėgmės, cheminių medžiagų).

SUSIJĘ STRAIPSNIAI