vasario 13 2017
Sujungimas surenkamojo gelzbetonio plokstems Halfen HEK Precast Coupler Denia Solutions

Naujas varžtinis sujungimas surenkamojo gelžbetonio plokštėms HALFEN HEK Precast Coupler

Tiek Skandinavijoje, tiek ir Lietuvoje populiarėja surenkamojo gelžbetonio pastatai. Kartu su jų populiarumu didėja ir konkurencija, o vienas iš konkurencinio pranašumo sričių – montavimo greitis, todėl tiek gamintojai, tiek montuotojai ieško naujų sprendimo būdų. Kompanija HALFEN, gaminanti įdėtines detales gelžbetonio gaminiams, siūlo naują sprendimo būdą – varžtines gelžbetoninių plokščių jungtis – HEK Precast Coupler.

 

Tradicinis gelžbetoninių plokščių sujungimo būdas

Tradicinis gelzbetoniniu ploksciu sujungimas Denia Solutions 2Tradicinis gelžbetonio plokščių sujungimas vykdomas armatūros pagalba, plokščių išėmose-dėžutėse. Sujungus armatūrą dėžutės yra užbetonuojamos projekte nurodytos klasės, smulkiagrūdžiu betonu arba specialiais sausais montažiniais mišiniais.

Esminis šio gelžbetoninių plokščių sujungimo būdo trūkumas yra tas, kad jungiamas plokštes negalima iš karto apkrauti pilnai, būtina laukti kol pilnai sustings betonas.

Gelžbetonių plokščių sujungimas – HALEFN HEK Precast Coupler

Sprendžiant šią problemą nemažai padirbėjo kompanijos HALFEN inžinieriai, pasiūlę rinkai varžtinį gelžbetoninių plokščių sujungimo elementą HEK Precast Coupler.

Sujungimas surenkamojo gelzbetonio plokstems Halfen HEK Precast Coupler Sudetines detales Denia SolutionsSujungimo elementas sudarytas iš šių dalių:

  • įvorės;
  • tvirtinimo elemento;
  • varžto;
  • poveržlės.

 

Tvirtinimo elemento sujungimo tolerancija – 10 mm. Tvirtinimo elementas leidžia gelžbetoninius elementus apkrauti pilnai iš karto po sujungimo ir tęsti montavimo darbus be stabdymų. Montavimo darbų taip pat neįtakoja ir oro sąlygos.

Varžtinis sujungimas HALFEN HEK Precast Coupler yra universalus, tie patys elementai yra naudojami tiesiuose, L ir T formos sujungimuose.

Sujungimas surenkamojo gelzbetonio plokstems Halfen HEK Precast Coupler Denia Solutions 4

Pirmasis projektas Olandijoje

Įvorė ir tvirtinimo detalė yra įbetonuojamos į gelžbetonines plokštes gamybos metu. Tvirtinimo išėmų-dėžučių formavimui yra naudojami guminiai indėklai, kurie vėliau yra pašalinami.

Sujungimas surenkamojo gelzbetonio plokstems Halfen HEK Precast Coupler Denia Solutions 5

Pirmasis projektas panaudojant sujungimo elementą HALFEN HEK Precast Coupler viso gelžbetoninio pastato surinkimui įgyvendintas 2016 m. Olandijoje: surenkamojo gelžbetonio daugiabutis „MorgenWonen“, kurį pastatė kompanija Westo Prefab Betonsystemen BV.