vasario 19 2018
Ultra plonų balkonų armavimo sprendimas Olandijoje

Ultra plonų balkonų armavimo sprendimas Olandijoje

Nauji technikos universiteto tarptautiniai studentų rūmai Delfto mieste (Olandija) stebina ne tik savo rūdžių spalvos fasadu, bet ir ultra plonais bei dideliais balkonais, kurių armavimas patikėtas bendrovėms Halfen ir Excon Betonelementen.

Naujų studentų rūmų autoriai –  CEPEZED Architects

Delfto (Olandija) technikos universitetas pritraukia daugybę studentų iš užsienio. Tarptautiniai studentų rūmai yra didelis naujas kompleksas, užbaigtas statyti 2017 m. Pastatų kompleksas įrengti 332 kambariai užsienio studentams, studentų kavinė bei verslo patalpos, skirtas studentams teikti paslaugas.

Pastatas, suprojektuotas CEPEZED Architects, turi ypatingą architektūrą. Suprojektuotas „rūdžių“ spalvos pastato fasadas puikiai įsilieją į gretimai renovuotų pastatų ansamblį. Praeivių nuostabą kelia ultra ploni pastato balkonai.

Visas pastato projektas buvo parengtas naudojant BIM technologijas, o statyba įvykdyta rekordiškai greitai.

Ultra plonų balkonų armavimo sprendimas Olandijoje

Ultra ploni balkonai iš specialaus Highcrete betono

Balkonai komplekso pastatams buvo gaminami kompanijoje Excon Betonelementen BV. Balkonai ne tik itin ploni, bet ir ilgi. Dėl šios priežasties balkonai buvo gaminami iš ypatingai stipraus betono Highcrete.

Gamyklos Excon Betonelementen BV inžinierius Maurice van Zoggel teigia, kad Highcrete betonas yra puiki alternatyva tradicinėms konstrukcijoms, užtikrinantis itin liaunas konstrukcijas, sveriančias dvigubai mažiau nei tradicinio betono balkonai.

Balkonų armavimas – HALFEN

Itin plonų balkonų armavimui buvo naudojami armavimo elementai šalčio tilto pašalinimui HALFEN HIT-HP MVX. Balkonai buvo armuojami prie aukštos monolitinės perdangos. HALFEN HIT-MVX armavimo elementai išdėstyti simetriškai.

Projektavimo stadijoje trimačio modelio kūrimui buvo panaudoti HALFEN HIT elementų IFC modeliai programai Tekla Structures.